Informace pro naše nové žáky a jejich rodiče

30.Červen 2020 | AkademiaGymnázium

I když vy nyní přemýšlíte spíše o prázdninách, my pro vás připravujeme nový školní rok. Máme pro vás několik základních informací, abyste tušili, co vás čeká.

Zahájení školního roku 2020/2021

Škola startuje v úterý 1. září 2020 – přijďte v 8:45, schéma tříd bude umístěno na dveřích budov. Výuka potrvá dvě vyučovací hodiny od 9:00 do 10:40. Ti, co mají zařízené obědy, na ně budou moci jít po 11:00. Při zahájení školního roku noví žáci předloží třídnímu profesorovi kopii závěrečného vysvědčení z předcházejícího ročníku.

Předběžný harmonogram školního roku 2020/2021 je zveřejněn v dokumentech na školním webu.

Školní řád

Prosíme, seznamte se se školním řádem, který najdete v dokumentech na školním webu.

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin dostanete během prvního týdne v září.

BAKALÁŘI 

Komunikace školy s rodiči a žáky je zajištěna prostřednictvím aplikace Bakaláři na adrese: https://akademy.bakalari.cz – přístupové údaje obdržíte v prvním týdnu v září. Součástí Bakalářů je elektronická žákovská knížka i třídní kniha, komunikační systém Komens, plán akcí, rozvrh hodin a další moduly.

Na škole je možný přístup k internetu včetně WiFi připojení.

Stravování

Obědy nám zajišťuje Jídelna Masarova. Je potřeba vyplnit přihlášku ke stravování, žádný jiný doklad není potřeba. Přihlášku stačí vytisknout na stránkách jidelna-masarova.cz v sekci dokumenty a vyplněnou ji poslat na mail renata.sucha@jidelna-masarova.cz. Přihlásit nové strávníky lze už v průběhu července. Jakmile bude dítě zavedeno do systému, bude Vám na mail zaslán variabilní symbol a číslo účtu pro platby stravného. Součástí mailu budou i přihlašovací údaje na www.strava.cz, kde je možné změnit z oběda č. 1, který je automaticky přihlašován po přijetí platby, na oběd č. 2, popř. zde můžete odhlašovat obědy. Vidíte zde i výši finančního kreditu, stravné se hradí předem a obědy jsou přihlašovány do výše kreditu. Veškeré podrobné informace naleznete na stránkách jídelny. Kartičky na výdej jídla si žáci zakoupí přímo na Akademii na začátku školního roku za cenu 35,-Kč.

Seznamovací kurz pro žáky

Protože nám záleží na tom, aby v nové třídě vznikl dobrý kolektiv, abyste k sobě našli správnou cestu, abyste si rozuměli a dokázali si navzájem pomoci ve chvílích, kdy se objeví problémy jakéhokoliv druhu, připravili jsme teambuildingový seznamovací kurz pro žáky 1.G (prima osmiletého gymnázia, třídní profesorka Mgr. Jana Nešporová) a 2.G (sekunda, třídní profesorka Mgr. Hana Kólová), který proběhne v centru Baldovec od středy 9. 9. do pátku 11. 9. 2020. Třídní profesorka kvinty (prvního ročníku čtyřletého gymnázia) Mgr. Šárka Blaženková pro své svěřence rovněž připraví seznamovací aktivitu.

Učebnice a pomůcky

Učebnice mladším žákům většinou půjčujeme. Pro starší žáky z kvinty a sexty (prvního a druhého ročníku čtyřletého gymnázia) připravíme ve škole na začátek září burzu učebnic, na které si budete moci zakoupit některé potřebné učebnice. Seznam nutných pomůcek pro všechny ročníky je zveřejněn na webu školy.

Setkání s rodiči

S rodiči nových žáků primy (1.G, osmileté studium) se setkáme v úterý 8. 9. 2020 v čase 16:30-17:30 v multifunkční učebně (č. 103, Rašelinová 9).

S rodiči nových žáků prvního ročníku čtyřletého studia (kvinta, 5.G) se sejdeme tamtéž v úterý 15. 9. 2020 v čase 16:30-17:30 v multifunkční učebně (č. 103, Rašelinová 9).

Setkání rodičů s vyučujícími (třídní schůzky) jsou obvykle dvakrát do roka – vždy v listopadu a dubnu. Jsme však zvyklí být v kontaktu s rodiči celoročně.

Výuka cizího jazyka

Hlavním cizím jazykem je angličtina, máme dva pedagogy z ČR a dva rodilé mluvčí z USA a GBR. Nižší stupeň gymnázia si vybírá druhý cizí jazyk na konci primy z nabídky němčina / španělština / ruština. Jako druhý cizí jazyk na vyšším gymnáziu jste si letos v anketě zvolili němčinu nebo španělštinu (žáci budou zařazeni do skupiny dle svého výběru; ruštinu bohužel letos nemůžeme pro malý zájem otevřít).

Tělesná výchova

Tělocvik probíhá v Salesku (Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže Brno-Líšeň, Kotlanova 13, 628 00 Brno-Líšeň). Na první hodiny tělocviku se odchází společně od školy.

Šatní skříňky

Každý žák má k dispozici vlastní skříňku.

Tisk a kopírky

Žáci mají možnost používat kopírky s tiskárnou, která je umístěna ve školní jídelně. Ve škole si zřídí kopírovací kartu na sekretariátu a předplatí požadovaný kredit na kopírování.

Přejeme Vám i Vašim rodičům krásné prázdniny a v září se těšíme na shledanou.

Tým AKADEMIA

Spojení se školou

Odkaz na webové stránky školy: www.akademy.cz

  • telefon: 544 211 547
  • e-mail: akademy@akademy.cz
  • sekretariát: Kristýna Burešová, buresova@akademy.cz
  • vedení školy: ředitelka Mgr. Darja Chládková, chladkova@akademy.cz
  • informace o studiu: zástupce ředitelky Mgr. Ondřej Hýsek, Ph.D., hysek@akademy.cz
  • specifické vzdělávací potřeby: školní psycholožka Mgr. Jitka Reitterová, reitterova@akademy.cz
  • správce IT: spravce@akademy.cz

Další aktuality

Školní kolo německé olympiády

1. 02. 2023

AkademiaGymnázium

Třicátého ledna proběhlo na našem gymnáziu školní kolo německé olympiády. Za kategorii II.B se zůčastnili studenti a studentky z kvarty, za kategorii III,A vyšší gymnázium.Všichni zúčastnění podali ve…

Do nového pololetí s novým ředitelem

31. 01. 2023

AkademiaGymnáziumMateřská školaZákladní škola

Vážení rodiče, vážené kolegyně, vážení kolegové, milé žákyně a milí žáci, dovolte mi, abych vás pozdravil nejen se začátkem nového pololetí, ale i v souvislosti s mým nástupem do funkce ředi…

živá knihovna

30. 01. 2023

Gymnázium

Každý lidský život se dá číst jako příběh. Svou knihu života před žáky sexty a II.Č rozevřeli lidé, jimž nebyl osud vždy příznivě nakloněn.  Díky rozhovoru s nimi měli žáci možnost rozvinout svou scho…

školní kolo anglické olympiády

26. 01. 2023

AkademiaGymnázium

Na nižším i vyšším gymnáziu proběhlo školní kolo anglické olympiády. Celkem 29 studentů a studentek vedlo řízené rozhovory na zajímavá témata a v každé ze tří věkových kategorií postupuje do okresního…

Archiv aktualit

Rubriky