Studenti a studentky předmaturitního ročníku prozkoumali Ostravu z humanitní i přírodovědné stránky. V galerii PLato jsme diskutovali o hranicích lidství a objektově orientované ontologii – a pak si odpočinuli v divadle Aréna. Další den jsme pak poznali úplně jiný svět drsných havířů, chlapských historek a doby, kdy se pálení úhlí ještě bralo jako dobrý nápad. … Read more

Studenti a studentky sexty a druháku se vrátili z humanitní projektové výuky v Bruntále. Pět dní jsme tam zkoumali vnímání periferie, systémová znevýhodnění okrajových regionů a druhy kapitálu, který si v sobě nosíme. Byli jsme v azylových domech, chráněnách dílnách a dalších pomáhajících organizacích. Mluvili jsme s panem místostarostou i vrstevníky ve škole. Podívali jsme … Read more

English Active Week je pět dnů zábavné výuky s rodilými mluvčími. Zajímavosti o anglicky mluvících zemích, kultura i sport, přízvuky a historie. Jako každý rok pro nižší i vyšší gymnázium a pro radost.

Osmnáct stanovišť, tři hodiny úkolů a hlavy plná zvířat. Dva týmy z tercie se zúčastnily anglické soutěže Into the Wild v brněnské zoologické zahrady a vedly si výborně.

Dnes se Brně konalo krajské zasedání parlamentů základních a středních škol. Nechyběl ani zástupce a koordinátor našeho parlamentu. Máme nové nápady, přihlásili jsme se do sítě Škola pro demokracii a těšíme se, jak budeme studentskou samosprávu dál rozvíjet.

Třicátého ledna proběhlo na našem gymnáziu školní kolo německé olympiády. Za kategorii II.B se zúčastnili studenti a studentky z kvarty, za kategorii III,A vyšší gymnázium.Všichni zúčastnění podali velmi pěkné výkony a vítězům a vítězkám držíme palce v dalších kolech.

Hráli jsme divadlo a učili se šachy, dávali nový smysl textům a trénovali masáže, vyráběli cukroví i odbarvovali trička. Vánoční dílny byly pro každého, od primy po maturanty. Zítra nás čekají ještě exkurze ke Dni do Vánoc a pak už prázdniny.

Ve čtvrtek 15.12. proběhla v tercii a kvartě gymnázia německá animace, kterou nám předvedla paní Bulvasová ze společnosti Tandem Plzeň. Studenti a studentky se dozvěděli obecné informace o němčině, zahráli si zajímavé hry, prověřili si zábavnou formou svoji slovní zásobu. V předvánočním čase to bylo pro všechny příjemné rozptýlení.

Naše děti ze školky a základní školy připravily ozdoby a nazdobily stromy před školou, ať z nich má radost co nejvíc lidí. A ptáčků, protože půlka ozdob je jedlých. Děkujeme spolku Líšeň Sobě za iniciativu a Divadlu Líšeň za parádní koledy. Jsme rádi součásti komunity aktivních lidí v Líšni a těšíme se na další společné … Read more