Jak fungují vícejazyčné instituce? Kolik překladatelek a tlumočníků zaměstnává Evropská unie? A má jejich práce budoucnost, nebo je nahradí stroje? O zajimavostech a úskalích práce překladatelů se studenty a studentkami 7.G a 3.Č přijel debatovat pan Martin Stašek, překladatel Evropské komise.

Pozvánka na workshop pro žáky 5. tříd ZŠ Úterý 28. 11. 2023, 9:00-12:30, Rašelinová 9, multifunkční učebna č. 103/104 Vážení rodiče, milí žáci, srdečně Vás zveme na workshop pro žáky 5. tříd ZŠ, kteří mají zájem nastoupit od školního roku 2024/2025 do primy Gymnázia AKADEMIA na osmiletý obor gymnázium (všeobecné). Pro žáky jsou v úterý … Read more

Evropský den jazyků jsme jako každý rok oslavili projektově. Studenti a studentky gymnázia poznávali evropské jazyky, chystali a luštili rébusy, hráli hry a předmaturitní ročníky se chystali na své první odborné práce.

Studenti a studentky předmaturitního ročníku prozkoumali Ostravu z humanitní i přírodovědné stránky. V galerii PLato jsme diskutovali o hranicích lidství a objektově orientované ontologii – a pak si odpočinuli v divadle Aréna. Další den jsme pak poznali úplně jiný svět drsných havířů, chlapských historek a doby, kdy se pálení úhlí ještě bralo jako dobrý nápad. … Read more

Studenti a studentky sexty a druháku se vrátili z humanitní projektové výuky v Bruntále. Pět dní jsme tam zkoumali vnímání periferie, systémová znevýhodnění okrajových regionů a druhy kapitálu, který si v sobě nosíme. Byli jsme v azylových domech, chráněnách dílnách a dalších pomáhajících organizacích. Mluvili jsme s panem místostarostou i vrstevníky ve škole. Podívali jsme … Read more

English Active Week je pět dnů zábavné výuky s rodilými mluvčími. Zajímavosti o anglicky mluvících zemích, kultura i sport, přízvuky a historie. Jako každý rok pro nižší i vyšší gymnázium a pro radost.

Osmnáct stanovišť, tři hodiny úkolů a hlavy plná zvířat. Dva týmy z tercie se zúčastnily anglické soutěže Into the Wild v brněnské zoologické zahrady a vedly si výborně.

Dnes se Brně konalo krajské zasedání parlamentů základních a středních škol. Nechyběl ani zástupce a koordinátor našeho parlamentu. Máme nové nápady, přihlásili jsme se do sítě Škola pro demokracii a těšíme se, jak budeme studentskou samosprávu dál rozvíjet.

Třicátého ledna proběhlo na našem gymnáziu školní kolo německé olympiády. Za kategorii II.B se zúčastnili studenti a studentky z kvarty, za kategorii III,A vyšší gymnázium.Všichni zúčastnění podali velmi pěkné výkony a vítězům a vítězkám držíme palce v dalších kolech.

Hráli jsme divadlo a učili se šachy, dávali nový smysl textům a trénovali masáže, vyráběli cukroví i odbarvovali trička. Vánoční dílny byly pro každého, od primy po maturanty. Zítra nás čekají ještě exkurze ke Dni do Vánoc a pak už prázdniny.