Humanitní projektová výuka

22.Červen 2018 | Gymnázium

Letošní projektová výuka v Náchodě byla zaměřena na humanitní vědy. Mezi předměty, kterých se konkrétně týkala, patří český Jazyk, anglický jazyk a základy společenských věd. V rámci českého jazyka jsme se zabývali díly nejznámějšího Náchodského rodáka Josefa Škvoreckého. Každá ze skupin měla zpracovat jiný aspekt jeho života či díla. Každý zadaný referát jsme následně prezentovali ostatním. Do anglického jazyka jsme kupříkladu překládali úryvky z jeho díla Zbabělci z angličtiny zpátky do češtiny. Pro ZSV jsme se seznámili s jednotlivými náchodskými institucemi a poté jsme rozděleni do skupin dělali interview se zástupci těchto institucí a zjišťovali jsme, co je náplní jejich práce a jakou funkci plní instituce, kterou zastupují. Prošli jsme rovněž různé zajímavosti a památky v Náchodě i blízkém okolí, se kterými jednotlivé skupiny navzájem vždy seznámily.

Projektová výuka se nesla v uvolněné atmosféře a více než na exaktních číslech se zakládala na porozumění kontextu. Jak u překladů, tak i u historie a života významných náchodských rodáků, se kterými nás seznámil pracovník tamějšího muzea, ale i u státních institucí udržujících celou oblast v chodu. Na člověku samotném bylo, jestli udělá celou práci hned a potom bude mít klid, nebo všechno nechá na poslední chvíli a pak bude ve spěchu dohánět, co mohl s rozvahou zvládnout beze spěchu. A to byla jedna z nejdůležitějších věcí, kterou jsme měli možnost si zažít, jak sami nejlépe pracujeme a jaký je pro nás nejlepší způsob přípravy.

Další aktuality

Informace o novém školním roce nejen pro nové

21. 06. 2024

AkademiaGymnáziumZákladní škola

Vážení rodiče, milí žáci, i když si nyní budeme užívat zaslouženého prázdninového odpočinku a dovolenkových aktivit, dovolte nám už nyní stručně vás s tím, co nás čeká v novém školním roce….

Pozvánka na zahradní slavnost

21. 06. 2024

AkademiaGymnáziumMateřská školaZákladní škola

PROVOZ SEKRETARIÁTU ŠKOLY O PRÁZDNINÁCH

20. 06. 2024

AkademiaGymnáziumMateřská školaZákladní škola

Vážení rodiče, milí žáci, sekretariát školy (tel. 544 211 547) Vám bude o prázdninách k dispozici v čase 9:00 – 11:00 ve dnech: 10. 7. 2024 24. 7. 2024 14. 8. 2024 28. 8. 2024 Můžete se na n…

POMŮCKY, které si pořizují žáci GYMNÁZIA pro školní rok 2024/2025

20. 06. 2024

AkademiaGymnázium

Pomucky-ktere-si-zajistuji-zaci-Gymnazia-AKADEMIA-pro-skolni-rok-2024_2025Stáhnout

Archiv aktualit

Rubriky