Exkurze v Památníku holokaustu Romů a SIntů na Moravě

9.Říjen 2022 | AkademiaGymnázium

Poznávání nejtemnějších stránek naší historie je podstatným obsahem výuky gymnaziálního dějepisu. Jejím smyslem pak je, abychom nepřispívali k jejich opakování. Proto jsme se septimou a maturanty Gymnázia AKADEMIA jeli zkoumat problematiku holocaustu mimo školní lavice, tam, kde se část této tragédie odehrála – nedaleko od nás, v Hodoníně u Kunštátu. Průvodci tamního Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě (který spadá pod brněnské Muzeum romské kultury) nám poskytli interaktivní výklad s použitím pracovních listů, provedli nás areálem včetně obnovených baráků vězňů i dozorců, nechali nás prohlédnout si tamní expozice. Sami studenti hodnotili vzdělávací program v Památníku velmi pozitivně. Návštěvu doporučujeme všem, jimž není lhostejné poznávání té části minulosti, kdy naši sousedé přestávají být lidmi a podílejí se na vraždění jiných našich sousedů.

Ondřej Hýsek, vyučující dějepisu Gymnázia AKADEMIA

Další aktuality

POMŮCKY, které si pořizují žáci základní školy pro školní rok 2024/2025

28. 06. 2024

AkademiaNezařazenéZákladní škola

1. TŘÍDA  aktovka   přezůvky (pevnější obuv, ne pantofle)  pouzdro  (malé rovné pravítko do pouzdra)  pastelky  ořezávátko  guma na gumování  tužka ergonom…

POMŮCKY, které si pořizují žáci GYMNÁZIA pro školní rok 2024/2025

28. 06. 2024

AkademiaGymnázium

Pomucky-ktere-si-zajistuji-zaci-Gymnazia-AKADEMIA-pro-skolni-rok-2024_2025Stáhnout

Informace o novém školním roce nejen pro nové

28. 06. 2024

AkademiaGymnáziumZákladní škola

Vážení rodiče, milí žáci, i když si nyní budeme užívat zaslouženého prázdninového odpočinku a dovolenkových aktivit, dovolte nám už nyní stručně vás s tím, co nás čeká v novém školním roce….

zahradní slavnost před prázdninami

28. 06. 2024

Akademia

Se školnim rokem jsme se rozloučili tradiční zahradní slavností s bohatým programem, oceněním výjimečných studentů a studentek a hezkou letní atmosférou. Děkujeme všem, kdo jste přišli.

Archiv aktualit

Rubriky