Adapťák 2017 přináší nové zážitky!

6.Listopad 2017 | Gymnázium

Adaptačního kurzu v říjnu 2017 se zúčastnily dvě třídy – prima a sekunda z gymnázia AKADEMIA.

Adapták probíhal od pondělí 16. 10. do středy 18. 10. ve středisku ekologické výchovy Kaprálův mlýn v Moravském krasu blízko Ochozi u Brna.

Pondělí, 16. 10. 2017

Ráno v 8:30 čekali studenti primy a sekundy před školou se svými velkými turistickými batohy a s malými cestovními kufry na kolečkách. Šlo poznat, že většina z nich se adapťák velice těší a jsou velice zvědaví, co je tam čeká.

Poté, co se pomocí MHD a pěšky dopravili ke Kaprálovu mlýnu, je přivítala lektorka Pavla a dvě dobrovolnice ze Slovenska – Natálie a Veronika.

Studenti si vyrobili jmenovky a dopoledne hráli venku různé zajímavé hry, po vydatném obědě měli chvilku poledního klidu a čas na to, aby si vybalili svoje věci, přichystali prostěradla a povlečení. Hlavně to povlékání bylo pro některé dost složité.

Ve 14:00 měli zase sraz na dvoře, aby pro ně lektorky zahájily další aktivity, při kterých se především projevovala spolupráce a důvěra, což bylo velmi zajímavé.

Potom následovala večeře a asi hodina volného času. V 19:30, kdy se už setmělo, se všichni shromáždili na dvorku a pak se společně vydali do lesa. Někteří nejprve nechápali, proč tam jdou, ale pak se to všechno vysvětlilo.

Asi v polovině cesty jim zavázali oči šátky a všichni se měli držet za ruce a po jednom vystoupat nahoru po lesních schodech, a to pomocí toho, že jednotlivé schody budou hmatat nohama.

Když všichni konečně vystoupali nahoru, pochopili, že to stálo za to. Uviděli totiž velikou jeskyni, kde to bylo vyzdobené malými lampionky. V každém půlkruhu z lampionků se skrývala jedna otázka, odpověď se psala na papírek a mohli jste ho hodit do tří krabic – „Zničit“, „Doručit“ nebo „Zveřejnit“. Všem se tam velice líbilo.

Po lesní procházce se šlo spát.

Úterý, 17. 10. 2017

Dopoledne se studenti rozdělili do čtyř skupin, v každé měli jednoho průvodce. Plnili spolu různé úkoly – jako například LandArt, všem se moc povedl.

Měli také další úkol – připravit si na oběd polévku. Napřed nasbírali dříví na ohniště, potom šli do budovy, aby si nakrájeli mrkev, cibuli a brambory. Venku rozdělali oheň a v kotlíku uvařili polévku. Byla moc dobrá, všem velmi chutnala. Někteří dokonce tvrdili, že je lepší než ze školní jídelny.

Studenti zůstali ve stejných skupinách a po obědě se zase vydali do lesa. Bylo to dobrodružné, dostali spoustu zajímavých úkolů. Řešili hlavolamy, hráli piškvorky a pexeso proti průvodcům a nakonec natočili videa, která si pustí až před maturitou. Je to takzvaný pozdrav z minulosti.

Po večeři měli také velmi zajímavý program – kasino, které ovšem nebylo na opravdové peníze. Všichni se převlékli do kostýmů a na konci programu si mohli od někoho jiného „koupit“ směnku s nějakým dobrým skutkem, který už byl opravdový.

Pozdě večer šli všichni spát. Tento den byl opravdu velmi dobrodružný, plný smíchu, zábavy a spolupráce.

Středa, 18. 10. 2017

Ráno po snídani se studenti a lektoři rozdělili do dvou velkých skupin, jedna skupina šla slaňovat ze skály a druhá skupina šla na dobrodružnou výpravu do jeskyně Netopýrka. Bylo to hodně veselé a napínavé poznávání Moravského krasu.

Po obědě už měli všichni sbalené věci a vyrazili ke škole a domů.

Adapťák 2017 se všem moc líbil, pomohl studentům primy a sekundy se více skamarádit a přinesl žákům i učitelům nové příjemné zážitky.

Darina Krasnova, sekunda

Další aktuality

studentky sexty na mezinárodní konferenci

28. 06. 2022

AkademiaGymnázium

Studentky naší 6.G se ve Vídni zúčastnily mezinárodního projektu studentů a studentek z Německa, Rakouska, Maďarska a České republiky „Deal with it!“ Projekt navázal na jarní Živou knihovnu a mladí li…

Pomůcky, které si zajišťují žáci Gymnázia AKADEMIA

26. 06. 2022

AkademiaGymnázium

Pomůcky, které si zajišťují žáci Gymnázia AKADEMIA Pro školní rok 2022/2023 Pozn. ceny jsou pouze orientační, platné u konkrétních prodejců v červnu 2022případná organizace žákovské burzy učebnic…

Letní informace nejen pro naše nové žákyně a žáky i jejich rodiče

26. 06. 2022

AkademiaGymnázium

LETNÍ INFORMACE NEJEN PRO NAŠE NOVÉ ŽÁKYNĚ A ŽÁKY I JEJICH RODIČE Vážení rodiče, milí žáci, těšíme se na spolupráci s vámi, a proto jsme pro vás připravili přehled základních informací – pokud se něco…

Přijďte na Garden Party!

25. 06. 2022

AkademiaGymnáziumMateřská školaZákladní škola

Oslavme společně 30. výročí naší školy Středa 29. 6. 2022, od 17:30, Rašelinová 11

Archiv aktualit

Rubriky