Adapťák 2017 přináší nové zážitky!

6.Listopad 2017 | Gymnázium

Adaptačního kurzu v říjnu 2017 se zúčastnily dvě třídy – prima a sekunda z gymnázia AKADEMIA.

Adapták probíhal od pondělí 16. 10. do středy 18. 10. ve středisku ekologické výchovy Kaprálův mlýn v Moravském krasu blízko Ochozi u Brna.

Pondělí, 16. 10. 2017

Ráno v 8:30 čekali studenti primy a sekundy před školou se svými velkými turistickými batohy a s malými cestovními kufry na kolečkách. Šlo poznat, že většina z nich se adapťák velice těší a jsou velice zvědaví, co je tam čeká.

Poté, co se pomocí MHD a pěšky dopravili ke Kaprálovu mlýnu, je přivítala lektorka Pavla a dvě dobrovolnice ze Slovenska – Natálie a Veronika.

Studenti si vyrobili jmenovky a dopoledne hráli venku různé zajímavé hry, po vydatném obědě měli chvilku poledního klidu a čas na to, aby si vybalili svoje věci, přichystali prostěradla a povlečení. Hlavně to povlékání bylo pro některé dost složité.

Ve 14:00 měli zase sraz na dvoře, aby pro ně lektorky zahájily další aktivity, při kterých se především projevovala spolupráce a důvěra, což bylo velmi zajímavé.

Potom následovala večeře a asi hodina volného času. V 19:30, kdy se už setmělo, se všichni shromáždili na dvorku a pak se společně vydali do lesa. Někteří nejprve nechápali, proč tam jdou, ale pak se to všechno vysvětlilo.

Asi v polovině cesty jim zavázali oči šátky a všichni se měli držet za ruce a po jednom vystoupat nahoru po lesních schodech, a to pomocí toho, že jednotlivé schody budou hmatat nohama.

Když všichni konečně vystoupali nahoru, pochopili, že to stálo za to. Uviděli totiž velikou jeskyni, kde to bylo vyzdobené malými lampionky. V každém půlkruhu z lampionků se skrývala jedna otázka, odpověď se psala na papírek a mohli jste ho hodit do tří krabic – „Zničit“, „Doručit“ nebo „Zveřejnit“. Všem se tam velice líbilo.

Po lesní procházce se šlo spát.

Úterý, 17. 10. 2017

Dopoledne se studenti rozdělili do čtyř skupin, v každé měli jednoho průvodce. Plnili spolu různé úkoly – jako například LandArt, všem se moc povedl.

Měli také další úkol – připravit si na oběd polévku. Napřed nasbírali dříví na ohniště, potom šli do budovy, aby si nakrájeli mrkev, cibuli a brambory. Venku rozdělali oheň a v kotlíku uvařili polévku. Byla moc dobrá, všem velmi chutnala. Někteří dokonce tvrdili, že je lepší než ze školní jídelny.

Studenti zůstali ve stejných skupinách a po obědě se zase vydali do lesa. Bylo to dobrodružné, dostali spoustu zajímavých úkolů. Řešili hlavolamy, hráli piškvorky a pexeso proti průvodcům a nakonec natočili videa, která si pustí až před maturitou. Je to takzvaný pozdrav z minulosti.

Po večeři měli také velmi zajímavý program – kasino, které ovšem nebylo na opravdové peníze. Všichni se převlékli do kostýmů a na konci programu si mohli od někoho jiného „koupit“ směnku s nějakým dobrým skutkem, který už byl opravdový.

Pozdě večer šli všichni spát. Tento den byl opravdu velmi dobrodružný, plný smíchu, zábavy a spolupráce.

Středa, 18. 10. 2017

Ráno po snídani se studenti a lektoři rozdělili do dvou velkých skupin, jedna skupina šla slaňovat ze skály a druhá skupina šla na dobrodružnou výpravu do jeskyně Netopýrka. Bylo to hodně veselé a napínavé poznávání Moravského krasu.

Po obědě už měli všichni sbalené věci a vyrazili ke škole a domů.

Adapťák 2017 se všem moc líbil, pomohl studentům primy a sekundy se více skamarádit a přinesl žákům i učitelům nové příjemné zážitky.

Darina Krasnova, sekunda

Další aktuality

gratulujeme !

1. 06. 2023

Gymnázium

Je to báječné! Gratulujeme! Naše studentka Simona Hajkrová uspěla ve výtvarné soutěži o nejkrásnější Obraz pro Fenix a její dílo bylo zařazeno do finální kolekce. Do soutěže bylo přihlá…

Setkání náměstka ministra školství s ředitelem školy AKADEMIA

1. 06. 2023

AkademiaGymnázium

Na okraj konference o výhledech veřejné správy se setkal náměstek ministra školství Mgr. Jiří Nantl, LL.M., s ředitelem školy AKADEMIA Mgr. Ondřejem Hýskem, Ph.D. Navázali na předchozí rozhovory a krá…

humanitní projektová výuka v bruntále

27. 05. 2023

Gymnázium

Studenti a studentky sexty a druháku se vrátili z humanitní projektové výuky v Bruntále. Pět dní jsme tam zkoumali vnímání periferie, systémová znevýhodnění okrajových regionů a druhy kapitálu, který…

Běh líšeňských škol

26. 05. 2023

Gymnázium

Studenti septimy se letos zapojili do již tradiční akce. Nabídli výpomoc při organizaci závodů. Udělali velký kus práce, byli naprosto spolehliví, dochvilní, byla s nimi skvělá spolupráce. Někteří z n…

Archiv aktualit

Rubriky