Adapťák 2017 přináší nové zážitky!

6.Listopad 2017 | Gymnázium

Adaptačního kurzu v říjnu 2017 se zúčastnily dvě třídy – prima a sekunda z gymnázia AKADEMIA.

Adapták probíhal od pondělí 16. 10. do středy 18. 10. ve středisku ekologické výchovy Kaprálův mlýn v Moravském krasu blízko Ochozi u Brna.

Pondělí, 16. 10. 2017

Ráno v 8:30 čekali studenti primy a sekundy před školou se svými velkými turistickými batohy a s malými cestovními kufry na kolečkách. Šlo poznat, že většina z nich se adapťák velice těší a jsou velice zvědaví, co je tam čeká.

Poté, co se pomocí MHD a pěšky dopravili ke Kaprálovu mlýnu, je přivítala lektorka Pavla a dvě dobrovolnice ze Slovenska – Natálie a Veronika.

Studenti si vyrobili jmenovky a dopoledne hráli venku různé zajímavé hry, po vydatném obědě měli chvilku poledního klidu a čas na to, aby si vybalili svoje věci, přichystali prostěradla a povlečení. Hlavně to povlékání bylo pro některé dost složité.

Ve 14:00 měli zase sraz na dvoře, aby pro ně lektorky zahájily další aktivity, při kterých se především projevovala spolupráce a důvěra, což bylo velmi zajímavé.

Potom následovala večeře a asi hodina volného času. V 19:30, kdy se už setmělo, se všichni shromáždili na dvorku a pak se společně vydali do lesa. Někteří nejprve nechápali, proč tam jdou, ale pak se to všechno vysvětlilo.

Asi v polovině cesty jim zavázali oči šátky a všichni se měli držet za ruce a po jednom vystoupat nahoru po lesních schodech, a to pomocí toho, že jednotlivé schody budou hmatat nohama.

Když všichni konečně vystoupali nahoru, pochopili, že to stálo za to. Uviděli totiž velikou jeskyni, kde to bylo vyzdobené malými lampionky. V každém půlkruhu z lampionků se skrývala jedna otázka, odpověď se psala na papírek a mohli jste ho hodit do tří krabic – „Zničit“, „Doručit“ nebo „Zveřejnit“. Všem se tam velice líbilo.

Po lesní procházce se šlo spát.

Úterý, 17. 10. 2017

Dopoledne se studenti rozdělili do čtyř skupin, v každé měli jednoho průvodce. Plnili spolu různé úkoly – jako například LandArt, všem se moc povedl.

Měli také další úkol – připravit si na oběd polévku. Napřed nasbírali dříví na ohniště, potom šli do budovy, aby si nakrájeli mrkev, cibuli a brambory. Venku rozdělali oheň a v kotlíku uvařili polévku. Byla moc dobrá, všem velmi chutnala. Někteří dokonce tvrdili, že je lepší než ze školní jídelny.

Studenti zůstali ve stejných skupinách a po obědě se zase vydali do lesa. Bylo to dobrodružné, dostali spoustu zajímavých úkolů. Řešili hlavolamy, hráli piškvorky a pexeso proti průvodcům a nakonec natočili videa, která si pustí až před maturitou. Je to takzvaný pozdrav z minulosti.

Po večeři měli také velmi zajímavý program – kasino, které ovšem nebylo na opravdové peníze. Všichni se převlékli do kostýmů a na konci programu si mohli od někoho jiného „koupit“ směnku s nějakým dobrým skutkem, který už byl opravdový.

Pozdě večer šli všichni spát. Tento den byl opravdu velmi dobrodružný, plný smíchu, zábavy a spolupráce.

Středa, 18. 10. 2017

Ráno po snídani se studenti a lektoři rozdělili do dvou velkých skupin, jedna skupina šla slaňovat ze skály a druhá skupina šla na dobrodružnou výpravu do jeskyně Netopýrka. Bylo to hodně veselé a napínavé poznávání Moravského krasu.

Po obědě už měli všichni sbalené věci a vyrazili ke škole a domů.

Adapťák 2017 se všem moc líbil, pomohl studentům primy a sekundy se více skamarádit a přinesl žákům i učitelům nové příjemné zážitky.

Darina Krasnova, sekunda

Další aktuality

Vyhlášení doplňujícího přijímacího řízení na obory gymnázia a ZŠ pro školní rok 2024/2025

15. 05. 2024

AkademiaGymnáziumZákladní škola

V souladu se zákonem č. 500/2004 Sb., zákonem č. 561/2004 Sb., zákonem č. 89/2012 Sb., na základě vyhlášky č. 422/2023 Sb., vyhlášky č. 233/2020 Sb. a nařízení vlády č. 211/2010 Sb. a opatření ob…

Výsledky přijímacího řízení do primy osmiletého gymnázia AKADEMIA 2024/2025

15. 05. 2024

AkademiaGymnáziumZákladní škola

Vážení rodiče, milí uchazeči o studium, níže naleznete podrobné výsledky přijímacího řízení do primy osmiletého Gymnázia AKADEMIA od školního roku 2024/2025. Přijatým gratulujeme a mohou v mailu v těc…

nevidím, ale zvládnu to

13. 05. 2024

Gymnázium

Naše škola nedávno hostila inspirativní projekt nazvaný „Nevidím, ale zvládnu to“, který nám otevřel oči a poskytnul nám pohled do světa nevidomých a těžce zrakově postižených lidí. Cílem projektu byl…

historicko-poznávací exkurze do osvětimi

13. 05. 2024

Gymnázium

Ve čtvrtek 18. dubna se uskutečnila dlouho očekávaná poznávací exkurze pro studenty našeho gymnázia do Osvětimi a Krakova. Vyhlazovací tábor v Osvětimi a Březince bude už navždy spjat s moderními ději…

Archiv aktualit

Rubriky