Informace pro uchazeče

V současné době přijímáme přihlášky pro předškolní vzdělávání ve šk. roce 2017/2018! Pro informace k předškolnímu vzdělávání pro šk. rok 2017/2018 nás prosím kontaktujte na e-mailu vedoucí učitelky mateřské školy AKADEMIA bednarova@akademy.cz

Často také hledáte přihlášku do mateřské školy, kterou vyplněnou a opatřenou podpisy odevzdáváte během zápisu. Přihlášku si můžete stáhnout zde.


Díky malému kolektivu pracujeme individuálně s předškoláky i se šikovnými dětmi mladšími 3 let!

Podání přihlášky do naší školky není omezeno věkem dítěte. Malý kolektiv umožňuje individuální domluvu s rodiči i práci s dětmi mladšími, které mají možnost se učit od starších kamarádů. O možnostech přijetí mladšího dítěte promluvte s paní učitelkou, která se Vám, i potřebám Vašeho nejdražšího, bude snažit vyjít maximálně vstříc. Specifickými aktivitami důkladně připravujeme předškoláky na vzdělávání na základním stupni.

Přijďte se k nám podívat – seznámit se.

Před rozhodnutím o podání přihlášky Vás i Vaše děti rádi ve školce přivítáme a ukážeme Vám prostory pro zájmové aktivity dětí. S paní učitelkou můžete osobně prodiskutovat Vaše otázky a zájem na konkrétním směru rozvoje Vašeho nejmilejšího. Díky malému kolektivu se potřebám dětí a požadavkům rodičů věnujeme opravdu individuálně. S paní učitelkou budete v úzkém kontaktu i během docházky Vašeho dítěte do školky.

Co nejméně formalit.

Neřídíme se bodovacím systémem státních mateřských škol. V naší školce se snažíme co nejvíce “formálních pravidel” ve vztahu k rodičům uvolnit na rovinu přátelské individuální domluvy. Každé z “našich” dětí je pro nás stejně důležité nezávisle na tom, odkud k nám přichází, kolik má přesně let a co vše již dokáže. Pokud se vyskytne problém, vždy volíme neformální osobní domluvu na nejlepším řešení.

Jednoduchý systém obsazování volných míst.

Mateřskou školu obsazujeme do naplnění kapacity 17 míst, která jsme pro “naše” děti připravili. O pořadí dítěte v přijímacím řízení do našeho kolektivu rozhoduje čas (datum) podání přihlášky a zvolený typ docházky! V případě více podaných žádostí dáváme přednost těm, kteří své děti hlásí k celotýdenní docházce. Informace k ceně “školkovného naleznete zde.

Otevírací doba mateřské školy je 7 – 18 hodin!

Rozumíme tomu, že sladit pracovní život s rodinným není úplně jednoduché. Navíc, při návratu do zaměstnání z rodičovské dovolené každý potřebuje nějaký čas na to, než se vše “zaběhne” a v této době je velmi důležité vědomí, že aspoň starost s tím, kdo a kdy vyzvedne nejmenšího ze školky nemusí být až tak stresující. Žijeme v době, kdy jen málokdo z nás ukončí práci doslova “po-o”. Mateřská škola je otevřená od 7 do 18 hodin, po celou dobu jsou u nás děti v bezpečí a pracujeme na jejich všestranném rozvoji.


Kolik školka stojí?

Protože jsme soukromou školkou, počítáme s příspěvkem rodičů, kteří mají zájem o opravdové vzdělávání svých dětí v příjemném prostředí kvalifikovanými pracovníky. Systém příspěvku rodičů na vzdělávání svých dětí (“školkovné”) je jednoduchý a přehledný a umožňuje volit z několika typů docházky. V základu nabízíme férové “školkovné”  6 500,- Kč měsíčně při celodenním provozu a 4 900,- Kč měsíčně při polodenním provozu. V tomto příspěvku jsou zahrnuty náklady na všechny nabízené aktivity v kolektivu max 17 dětí. Umožňujeme také docházku jen některé (předem vybrané) dny v týdnu. Cena za 1 den v týdnu 1 300,- Kč, 2 dny v týdnu 2 600,- Kč atd. Připravili jsme slevu na školkovné pro rodiče, kteří nám do své péče svěří sourozence. Sourozenec má v Naší školce slevu 10% ze školkovného. Samostatně se bude hradit pouze strava, kterou nám bude zabezpečovat Školní jídelna Masarova . Celodenní strava pro děti do šesti let je za 36,- Kč.


Co děti potřebují?

Ve školce máme vše co je třeba k vzdělávacím činnostem, hře i odpočinku. Přesto je pár věcí, kterými byste měli děti vybavit, aby si své dny užívali naplno. Třeba Vám příjde vhod krátký seznam toho nejnutnějšího, na všem dalším se domluvíte s paní učitelkou. Čím děti vybavit?

 • Pohodlné a praktické oblečení do vnitřních prostor školky. Dítě v tomto oděvu stráví většinu dne. Je proto velice důležité, aby se v něm dítě cítilo opravdu příjemně.
 • Přezůvky, to znamená jakákoliv pohodlná obuv, kterou bude dítě nosit pouze ve třídě.
 • Oblečení pro pobyt venku. Přizpůsobit ročnímu období. Doporučujeme jedno oblečení na “písek”, kde se dítě může ušpinit a jiné na procházky.
 • Počasí bývá někdy nepřející, a proto by každý měl mít k dispozici pláštěnku.
 • U dětí člověk nikdy neví, co vyvedou nebo co se stane, a proto by se hodilo kompletní náhradní oblečení.
 • K odpolednímu spánku, uleháme v pyžamku!

Přihláška


  Sledujte nás na Facebooku


  Jak to vypadá na hasičské stanici? Za jak dlouho se musí hasič obléct a dostat do auta aby mohl ...

  V pondělí jsme se navzdory špatnému počasí vydali na výpravu do přírodovědné stanice Kamenačky. ...

  Výlet na Bílou Horu. Bylo to jedno velké dobrodružství plné tajných cestiček, nových míst a ...

  Lov velikonočních vajíček 😄🐰🐣🌷☀️ ...

  Přijelo nás navštívit Medouškovo divadlo s jarním představením Beránek a pampeliška. Pohádka ...

  Načíst více